ÖDEME NOKTASI BAYİLİKLERİ İLE PARA KAZANMAK

Ödeme noktaları ile elektrik, su, gaz vb. faturalarını yatırmak için saatlerce kuyruklarda beklemek sona erdi. Farklı faturaların ödendiği bu merkezler son yıllarda yaygınlaştı. Ödeme noktası bayilik ilanları daha fazla önümüze çıkar oldu. Çevirim içi olarak faturaların anında ödenmesini sağlayan sistemler insanlar tarafından daha çok bilinir ve kullanılır hale geldi. Ödeme noktası bayilik ilanları arttıkça bayilerin sayısı da artmakta, bu bir yandan kullanımı arttırırken bir yandan da bayi başına düşen müşteri sayısını azaltmaktadır.

Ödeme Noktasından Nasıl Para Kazanırım

Ödeme noktalarının kar oranı düşüktür. Bayilik için firmaya ön avans verilir. Bayi her bir fatura ödemesinde belli bir hizmet bedeli alır. Ödenen fatura kadar kazanç sağlanır.  Bu nedenle ödeme noktası bayiliğinden para kazanmak için daha fazla müşteri çekmek önemlidir.

  • Konum: İşletmenizin konumunun doğru seçilmesi para kazanmak için en önemli unsurdur. Genellikle çalışan insanların kullandığı işlek bir cadde uygun bir yer olabilir. Bazı mahalleler de ödeme noktası bayiliği için uygun olabilir.
  • Ödeme Noktası olduğunun bilinmesi: İşletmeniz fatura ödeme konusunda özelleşmemiş, bunu bir yan hizmet olarak sunuyor ise işletmenizin bu hizmeti verdiğinin bilinmesi gereklidir. Bunun için ilgi çekici çeşitli görseller kullanabilirsiniz.
  • İlgili Ürünlerin Satışı: Eğer işletmeniz yalnızca fatura ödemesi için açılmadıysa, fatura ödeyecek kitlenin ilgisini çeken ürünlerin sunulduğu bir işletme olması avantajlı olacaktır. Örneğin genel olarak faturaları orta yaşlıların ödemesi beklendiği için yalnızca gençlere hitap eden bir işletme bu avantaja sahip olmayabilir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.